Jste zde

Dotazy a komentáře

Máte-li nějaký dotaz či komentář, klikněte prosím na níže uvedený odkaz "Přidat komentář", rádi vám odpovíme. Jen prosím berte v úvahu, že se nejedná o online poradnu - v odpovědích mohou být časové prodlevy (zejména v době prázdnin atd.). 

Komentáře

Dobrý den, na základě výsledků testu OGTT v 26+0 tt, kdy mi byly naměřeny tyto hodnoty: 5,4 - 9,8 - 7,0 jsem byla odeslána do diabetologické poradny. V diabetologické poradně mi zapůjčili glukometr a dostala jsem dietní plán na 275g sacharidů. Dietní plán dodržuji. Bohužel zatím naměřené hodnoty glukometrem na lačno jsou vysoké - od 5,7 do 6,0 a navíc se mi dnes po večeři při měření stalo, že jsem naměřila hodnotu 7,3 což mě znepokojilo a ihned (za několik vteřin) jsem se rozhodla test zopakovat, no a k mému překvapení se na glukometru objevila hodnota 6,9. Chci se proto zeptat, zda je možné, aby glukometr v tak krátkém rozpětí naměřil takto rozdílné hodnoty a nebo se jedná o chybný glukometr? Děkuji.

Vážená paní doktorkou,
ráda bych se zeptala, jestli značí nějaký problém, když mi při klasickém těhotenském OGTT vyšla hladina cukru v krvi po 2h od požití glc 2,2.
Hladina glykémie nalačno byla 4,3
a hodinu po požití glc 6,7.
Když jsem šla pěšky domů z testu, pociťovala jsem na sobě příznaky hypoglykémie (třes, hlad, slabost..). Naštěstí jsem u sebe měla něco k jídlu.
Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Veronika J.

Dobrý den, mám dotaz k těhotenské cukrovce. Nyní jsem ve 32 tt, hodnoty nalačno od zač. těhu 5.6. Hodnoty jsem měla nalačno 5.6 a hodinu po jídle cca do 6.5 s dietou. Na diabetologii mi dali dietu, cukr nalačno neklesl. Nabízeli metformin, s tím, že může poškodit ale plod, ale nejsou o tom studie. A nebo inzulin. Vzala jsem inzulin Abasaglar 100 j/ml. Mám píchat ve 21 hod. Což jsem učinila. Ráno v 6:30 hodnota 5,6, v 8:15 hod 4,0 - obojí nalačno. Po snídani hodnota 7,9, po obědě 7,2 (asi jsem přepískla dávku jídla). Na diabetologii mi nejsou schopni poradit. Ani kdy se mám měřit v kolik hodin ráno nalačno ?. Chtějí jen výsledky měření... Mám nějak upravovat dietu, cca 250 sacharidů za den? Nic mi neřekli, mám inzulin poprvé a je mi z něho blbě. Výsledky z vyšetřeních jsou: z oGTT 5,5-9,3-8,3; krev S_TSHS 1.11, S_aTG 1.94, S_aTPO 0.11, B_GHB 32, inzulin beru večer 4 jednotky. Prosím o radu, zda si tělo zvykne, jak upravit dietu, v kolik hodin se měřit, když píchnu ve 21 hod a jdu spát ve 22:30 hod. A co jsou výsledky krve a zda jsou v pořádku. Moc děkuji, ale zřejmě aby mi někdo poradil, tak bych musela změnit diabetologa. Ani s dietou mi nebyli schopni poradit, zda něco nedělám špatně, natož řešit jídelníček. Další otázka, nemůže to mít vliv na plod, když teď cukr tak lítá? Děkuji.

Dobrý den, ve 27. týdnu jsem byla na testu na těhotenskou cukrovku, výsledky mi byly sděleny až 29. týden v těhotenské poradně, prý jsou hraniční, nicméně není potřeba to řešit, chtěla bych se tedy zeptat na Váš názor, zda to tak opravdu je nebo mám již cukrovku a bylo by vhodné navštívit diabetologickou poradnu. Výsledek na lačno 5,3, po 1 hodině 10, po 2 hodinách 4,4. Mnohokrát děkuji az odpověď. S pozdravem Hanka

Dobrý den, paní doktorko, mám od 24. týdne diagnostikovanou těhotenskou cukrovku. Dodržuji dietu, hodnoty během dne mám hodinu po jídle obvykle do 5,8. Ranní hodnoty mívám v rozmezí 4,9 - 5,6, někdy méně. Glukometr mi ráno ukazuje v rozmezí pár minut po sobě rozdíl až 0,4. Např. první hodnota 5,5, po minutě 5,2. Jakou hodnotu mám tedy počítat? A od jakých hodnot nalačno se podává inzulín? Hemoglobin A1c mám 30. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Dobrý den, mám diagnostikovánu těhotenskou cukrovku, při OGTT ve 25t 5,6. Nyní měřím hodnoty glukometrem, 4xdenně, dodržuji dietu, zatím bez medikace.
Hodnoty nalačno 6,1 -6,3 po snídani 8,3 - 10,5, během dne již v normě. Může ovlivnit vyšší hodnotu i bylinná ústní voda (Herbadent) po snídani? Co mohu udělat ještě? Moc děkuji, GS

Hello, every blog posts online don’t have much originality as I found on yours.. Just keep updating much useful information so that reader like me would come back over and over again. Always verify the truth before taking any legal actions. Hope this problem is already fixed. <a href="http://zuzzintuscany.com/">Zuzzintuscany</a>

http://zuzzintuscany.com

Dobrý den, dnes jsem byla po měsíci na kontrole v diabetologické poradně. Poprvé mi paní doktorka vydala 100 proužků a dnes dalších 100 a tvrdila, že to jsou poslední, co mi vydává. Že mám nárok pouze na 200 proužků, když jsem ji řekla, že jsem četla, že mám nárok na 400, tak mě odbyla s tím, že jsou všude mylné informace. A to se musím měřit dvakrát týdně před hlavním jídlem a po jídle, nalačno a před spaním a to ještě až dvě hodiny po jídle (všude jsem četla, že se má měřit hodinu po jídle). Do porodu mám ještě 5 měsíců, takže nevím, podle čeho mě pak chce paní doktorka kontrolovat, když mi ani nebere krev na zjištění celkového cukru v krvi, ale pouze si před ní musím změřit cukr glukometrem z těch proužků, co jsem nafasovala. Mám pochybnosti, že paní doktorka při léčbě nepostupuje správně, tak nevím, jestli mám změnit diabetologa nebo co mám dělat. Moc děkuji za odpověď.

Tehotne maji dokonce neomezeny pocet prouzku.

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu a informaci. Mám těhotenskou cukrovku a měřím si glukometrem. Hodnoty ráno jsou většinou do 5,2 mmol/l během dne před i po jídle v normě. Přes noc mám ale ketony na úrovni jedné ze tří. Mám však zvýšený dlouhý cukr 41 mmol/mol. Doktorka mi dala inzulín na noc. Jaké prosím mají být hodnoty při odběru ráno z žilní krve, když jím večer ve 22h. a pak ještě mezi 2-3h. ranní? A jak moc se liší hodnoty z žilní krve a z krve z prstu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ve 24+4 jsem podstoupila test ogtt. Výsledek na lačno 4,7, po hodině 7,9 a po dvou 8,0. Test byl proveden správně, ze žilní krve a v přesných časových odstupech. Mám jen dotaz jestli výsledek po druhé hodině která je vyšší než po první hodině mohlo ovlivnit pomalé procházení po čekárně tam a zpět. Nechodila jsem celou hodinu, jen když mi byla hodně zima možná tak max. do 15 - 20. min. Nebyla by třeba hodnota při úplném klidu až nad limit 8,5? V čekárně byla hrozná zima tak jsem nevydržela jen sedět.Nebo by bylo třeba mnohem více aktivity pro ovlivnění než jen popochazeni?
Děkuji za odpověď.

Dobry den,
byl mi v těhotenství zjisten pisek ve zlucniku.dostala jsem zlucnikovou dietu. Nicmene jsem v dobe 14 dni zvladla snist max. rohlik a trochu ovoce nebo detskou presnidavku. A ke konci těchto 14 dni jsem podstoupila ogtt test. Muze byt test ovliven způsobem stravovani diky zdravotním potížím ? Vyssi mi vysla 2. hodnota po cca 50-60 min. a to 10,2. Dekuji

Dobrý den,
byla mi diagnostikována těhotenská cukrovka po OGTT na základě hodnoty 10,22 po hodině po vypitý roztoku, glykemie na lačno byla 4,6. Poté mi byla ještě měřena ranní glykemie na lačno při návštěvě diabetologické poradny a tam byla hodnota 4. Od té doby (týden) si měřím glykemii doma a nedaří se mi držet ranní hodnoty, jsem v rozmezí 5-6. Zkoušela jsem různé varianty druhé večeře - pečivo, bez pečiva, mléčné výrobky, bez druhé večeře. Je možné ovlivnit ranní glykemii ještě něčím jiným než složením druhé večeře? Při návštěvě poradny a odběru krve jsem byla už asi hodinu a půl vzhůru a doma se měřím hned po probuzení, je možné, že po delší časové prodlevě od probuzení je hodnota glykemie nižší? Hodnoty hodinu po jídle mám do 7,8, většinou kolem 7.
A také jsem se chtěla zeptat, jestli je dostačující příjem sacharidů 100-150g za den.
Děkuji za odpovědi.

Dobrý den, měřím si sama doma hodnoty glukometru teprve dva dny. Ale vše mi vychází trase malo. Na Lacko 4.7 ale pak třeba po obědě 4.4. A 5.7 a dnes po večeři (tuňák a chleba) 3.3
Muzete miporadit kde dělám chybu mám docela. Strach co se děje.

Dobrý den,

Chci se zeptat ogtt mi dělali ve 24 TT s výsledkem 4,8 - 11,4 - 7,6. Do 24 TT jsem se vyloženě cpala sladkým po masu a zelenině mi nebylo dobře takže 90% veškerého jídla bylo sladké. Hlavně skoro žádná pauza mezi jídly pořád něco jsem jedla :( od 24 TT jsem na dietě teď čekám na diabetologii, ale hrozně mě zajímá jestli jsem cukrovku neměla už dlouho a dítěti nemohla ublížit ?

Dobrý den,
ve dvou předchozích těhotenstvích mi byla zjištěna těhotenská cukrovka. Nyní jsem v 16tt a dodržuji dietu pro pacientky s gestačním diabetem téměř od začátku těhotenství. Je to takto správně? Glykemie na lačno byla nízká, OGtt plánuje lékařka až na 24tt. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, mám za sebou OGTT po porodu, lacna 5,6, po 2 hod 5,5, plne kojim, behem testu jsem nekojila, glukometr mi nameril hodnoty stejne na desetinu jako odber ze zilni krve, po 30 min mi vysla glykemie 13, po 60 min uz to bylo jen 8 ... znamena to neco, nebo se tim nemam vubec zabyvat kdyz je test OGTT zcela v poradu? dekuji, Jana

Dobrý den, byla mi zjištěna vysoká hodnota hned při prvním měření nalačno a test Ogtt byl ukončen. Bylo mi sděleno, že odběr je možné zopakovat nejdříve za 7 -10 dní (není to z kapacitních důvodů) a doporučeno omezit cukry. Nemůže tento postup a doporučení ovlivnit výsledky dalšího testu? Za poslední čtvrt rok mi byla 3x zjišťována hodnota glukózy v plazmě (nikdy jsem na doporučení MUDr. nebyla nalačno, ale po snídani bez omezování sacharidů. Jde o odběry pro hematologii kam docházím jednou za měsíc na pozorování) a zjištěné hodnoty byly postupně po měsíci 5,08; 4,77 a 4,16. Má sledování glukózy v plazmě nějakou souvislost s Ogtt? Lze podle zjištěných hodnot předpokládat nějaký závěr ohledně těhotenské cukrovky? Je fakt, že jsem odpoledne před testem Ogtt snědla větší množství sladkostí. Děkuji za odpověď
Jana

Jak je uvedeno v pcředchozím příspěvku, po 10 dnech jsem znovu absolvovala test OGTT (poprvé hodnota nalačno 5,29 proto test ukončen). Tentokrát proveden celý, podle mne přesně dle instrukcí uvedených na těchto stránkách, s hodnotami 5,08; 7,47 a 6,37. I přes nepotvrzení cukrovky jsem odeslána na diabetologii (váhový přírůstek za měsíc a půl cca 8 kg a dle UZ o týden větší plod). Na diabetologii mi bylo při objednání se doporučeno test po 28. týdnu těhotenství zopakovat ještě jednou. Jsem z toho zmatená. Mám skutečně absolvovat test znova? (před testem jsem dle doporučení asi 2 dny trochu omezovala cukry, ne však nějak výrazně).
Děkuji za odpověď. Jana

Dobry den,

Rada bych se zeptala,zda je nejaka jina moznost zjistit zda netrpim tehotenskou cukrovkou,kdyz jsem nepodstoupila test oGgt ??Jsem ve 30tt tehotenstvi a v prvnim tehotenstvi jsem cukrovku nemela a dnes jsem si nechala testovat cukr z krve,zatim bez vysledku..existuje jeste jina moznost??Dekuji a preji hezky den

Hi there I am so thrilled I found your website, I really found you by mistake, while I was browsing on <a href="http://modula2.net/">Google</a> for something else, Anyhow I am here now and would just like to say thanks a lot for a tremendous post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it all at the minute but I have saved it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the awesome job. <a href="http://modula2.net/">modula</a>

http://modula2.net

clb0207
http://www.guccihandbagsoutlet.us.com
http://www.raybansunglassessalecheap.us.com
http://www.polooutlets.us.org
http://www.adidas-shoes.us.com
http://www.nikeoutlet.in.net
http://www.coachoutletstoreonlineclearances.in.net
http://www.cheapuggs.net.co
http://www.cheapnfljerseysnflwholesale.us.com
http://www.vuittonlouis.us.com
http://www.michaelkorsoutlet.co.uk
http://www.katespadeonlineoutlet.us.com
http://www.michaelkorsfactoryoutletsale.us.com
http://www.salvatoreferragamoshoes.us.com
http://www.canadagooseukjackets.org.uk
http://www.valentinoshoesoutlets.us.com
http://www.uggshoes.us.com
http://www.cheapjordans.com.co
http://www.coachoutletstoreonline.com.co
http://www.michael-korsoutlet.us.com
http://www.pandora-outlet.us.com
http://www.hermesbag.us.com
http://www.canadagoosejacketscoats.org.uk
http://www.ralphlaurensale-clearance.org.uk
http://www.mulberryoutlet.org.uk
http://www.adadassuperstar.com
http://www.coachfactory-outletonline.us.org
http://www.uggsbootsonline.us.com
http://www.raybanssunglassesoutlet.us.com
http://www.ugg-boots.net.co
http://ugg.bootsoutlet.us.com
http://www.thenorthfacejacketsoutlet.us.com
http://www.northface-jackets.us.com
http://www.polo-ralphlauren.in.net
http://www.canadagooseukjackets.me.uk
http://www.coachfactoryoutlet-storeonline.us.com
http://www.supremeclothing.org.uk
http://wwwcanadagoose-jacketsuk.com.co
http://www.canadagooseoutletcheap.us.com
http://www.yeezyboost.us.com
http://www.moncleroutlets.us.org
http://www.michael-kors-handbags.us.org
http://www.katespadeoutletstoreonline.us.com
http://www.jordanshoesforsale.us.com
http://www.canadagoose-outlet.name
http://www.cheapuggboots.us.com
http://www.coachcanadaoutlet.ca
http://www.longchamp-outlet.us.com
http://www.ralphlauren-outlet.me.uk
http://www.canadagoosejacketsofficial.us.com
http://www.katespadehandbagsclearance.us.com
http://www.doudounemonclerpascher.fr
http://www.pandorajewelrypandora.us.com
http://www.michaelkorsoutletonlineclearance.in.net
http://www.uggsoutletus.us.com
http://www.yeezyboost.org.uk
http://www.cheapraybans.com.co
http://www.outletmichaelkorsonline.us.com
http://www.uggsoutletclearance.us.com
http://www.coachfactoryonlineoutlet.com.co
http://www.uggs-boots.us
http://www.canadagooseoutletjackets.com.co
http://www.christianlouboutinshoes.us.org
http://www.adidas-nmd.us.com
http://www.uggsoutlet-clearance.us.com
http://www.hermes-handbags.us
http://www.airmax-97.us
http://www.uggbootswomen.us.com
http://www.jacketscanadagoose.org.uk
http://www.ralphlaurenoutletmalls.us.com
http://www.poloralphlaurenoutletpolo.us.com
http://www.adidas-yeezyboost.us.com
http://www.michaelkorsoutletclearance.in.net
http://www.supreme-clothing.us.com
http://www.ralphlaurenoutletsale.us.com
http://www.michael-korsoutlet.ca
http://www.moncleroutlet.me.uk
http://www.canadagoosesaleoutlet.us.com
http://www.adidasoutlet.us.com
http://www.harden-vol1.com
http://www.adidasnmd.us.org
http://www.uggbootssales.us.com
http://www.coach-outletonlines.us.com
http://www.canadagooseoutlet-jackets.us
http://www.raybansunglasse.com
http://www.uggsbootsaustralia.us.com
http://www.burberryoutlet.in.net
http://www.canadagoosejacketsonline.ca
http://www.coachoutletsonlines.us.com
http://www.ralphlauren-outletpolo.us.com
http://www.hermes.us.org
http://www.korsmichaeloutlet.us.com
http://www.polooutlet.in.net
http://www.rayban-sunglasseoutlet.us.com
http://www.pandoracharmssale-clearance.us.com
http://www.ralph-laurenoutlet.org.uk
http://www.fitflopssale-clearance.us.org
http://www.pandora.us.com
http://www.yeezyboost-350.us.com
http://www.poloralphlaurenoutletonline.us.com
http://www.air-max2018.us.com
http://www.michael-korsoutlets.us.com
http://www.michaelkorsoutletshopping.us.com
http://www.kate-spade.us.com
http://www.louboutinshoes.in.net
http://www.coachoutlet-onlinesale.us.com
http://www.moncleroutletonlines.us.com
http://www.airmax-97.us.com
http://www.monclerjacketsoutlet.in.net
http://www.ultraboost.us
http://www.cheapmlbjerseyschina.us.com
http://www.monclerjacketsuk.org.uk
http://www.philipppleinshirt.com
http://www.louisvuitton-outlet.us.com
http://www.nikeshoes.in.net
http://www.pandora-jewelryoutlet.us.com
http://www.toryburchoutletonline.com.co
http://www.nikeoutletonline.us.com
http://www.uggsoutletstoreonline.us.com
http://www.canadagooseoutletus.us.com
http://www.ralphlaurensale-clearance.me.uk
http://www.guccioutlets.us.org
http://www.pandoracharms.name
http://www.cheapoakleysunglasses.com.co
http://www.air-jordans.us.com
http://www.monclerjacketssale.us.com
http://www.ralphlauren.me.uk
http://www.uggsoutletstoress.us.com
http://www.canadiangoose.us.com
http://www.michaelkors-outlet.ca
http://www.fitflops-sale-clearance.us.com
http://www.canadagoosejackets-outlet.us
http://www.timberlandbootsoutlet.us.com
http://www.pandoracharms-uk.org.uk
http://www.ralph-laurenoutlet.com.co
http://www.cheapnfljerseysofficial.us.com
http://www.outletcoachonline.us.com
http://www.birkenstocks.us
http://www.outletlouisvuitton.us.com
http://www.supremenewyork.us.com
http://www.canadagooseoutletonlines.us
http://www.canadagooseoutletjackets.us
http://www.pandoracharms.us.com
http://www.uggsaustralia.fr
http://www.cheapjordans.in.net
http://www.michaelkorsoutlets.us.com
http://www.cheapuggs.com.co
http://www.moncler-outlets.us.com
http://www.pandoracharms.com.co
http://wwwmonclerjacketsuk.com.co
http://www.uggscanadaugg.ca
http://www.uggsboots.name
http://www.coachoutletus.us.com
http://www.michaelkorsoutlet.us.org
http://www.columbiasportswear.us.com
http://www.oakleysunglassesforwomen.us.com
http://www.cheapjordanshoes.us.com
http://www.yeezyboost-350.co.uk
http://www.coachfactoryoutlet-online.in.net
http://www.outletcanadagooseoutlet.us.com
http://www.canadagoosejacketssale.com.co
http://www.uggsbootscanada.ca
http://www.ugg-outletstores.us.com
http://www.nikezoom.us
http://www.outletcoachoutlet.us.com
http://www.hermesbirkin.in.net
http://www.airjordanshoes.in.net
http://www.fredperrypoloshirts.us
http://www.raybansunglasses.net.co
http://www.canadagoosesoutlet.ca
http://www.adidasyeezyboost-350.us.com
http://www.oakley--sunglasses.us.org
http://www.adidas-superstar.us.com
http://www.adidascampusshoes.us
http://wwwcanadagoose-uk.com.co
http://www.mulberry-bags.me.uk
http://www.pandorastore.us.com
http://www.ralphlauren-outletonline.us.com
http://www.coach-factoryoutletonline.us.org
http://www.adidasnmd-shoes.us
http://www.coach-outletonline.us.org
http://www.oakley.nom.co
http://www.ralphlaurenoutletpolo.org.uk
http://www.nike-store.us.com
http://www.coach-outlets.us.com
http://www.red-bottoms.us.com
http://www.uggs-boots.fr
http://www.mbtshoessale.us.com
http://www.canadagoosesalejackets.us.com
http://www.ferragamo-outlet.us.com
http://www.canadagooseoutletjackets.ca
http://www.pandoracharmssaleclearance.uk
http://www.catboots.us
http://www.michaelkorsoutletonlinemichaelkors.us.com
http://www.adidasyeezyshoes.us.com
http://www.outletuggoutlet.us.com
http://www.cheapuggs-boots.us.com
http://www.coachoutletonlinecoachfactoryoutlet.us.com
http://www.cheapjordan-shoes.in.net
http://www.longchampoutletus.us.com
http://www.adidas.us.com
http://www.redbottomsshoes.us.com
http://www.nikeoutlet.us.com
http://www.adidas-outlet.us.com
http://www.uggbootsoutletsale.us.com
http://www.mbtshoes.name
http://www.jordanretro.name
http://www.airjordans.us.com
http://www.cheapoakleysunglassesofficial.us.com
http://www.philippplein-outlet.com
http://www.christianlouboutinoutlet.us
http://www.uggs-boots.us.org
http://www.pandora-charms.us.org
http://www.longchamphandbagsuk.org.uk
http://www.adidasnmdr1.us.com
http://www.coachfactory-outletstore.us.com
http://www.coach-factory-outlet.us.org
http://www.moncler-outlet.us.org
http://www.cheapjordans-shoes.us.com
http://www.coachfactoryoutletsonlines.us.com
http://www.uggbootsoutletstores.us.com
http://www.coachoutletcanada.ca
http://www.burberry.us.com
http://www.timberland-outlets.us
http://www.nikeairmax.in.net
http://www.airmax-2018.com
http://www.coachoutletmalls.us.com
http://www.ralph-laurenuk.org.uk
http://www.coachfactory-outlet.us.com
http://www.burberry-outlet-canada.ca
http://www.fitflopssale.us.com
http://www.adidasshoe.us.com
http://www.2017nikeairmax.us
http://www.pandorajewelryoutlet.in.net
http://www.nfljerseyscheapwholesale.us.com
http://www.supremeclothing.us.org
http://www.canadagooseoutletjackets.us.com
http://www.katespade.in.net
http://www.uggoutlet-clearance.us.com
http://www.nikeshoes.us.com
http://www.timberlandbootsoutlets.us.com
http://www.michael-korshandbags.me.uk
http://www.oakleysunglassessalecheap.us.com
http://www.adidas-yeezyshoes.us.com
http://www.uggsoutletofficials.us.com
clb0207

I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don't know what to say except that I have enjoyed reading. Nice blog. I will keep visiting this blog very often. im making blogs as well feels free to visit mine <a href="http://modula2.net/">modula objoctive</a>

http://modula2.net

Dobrý den, paní doktorko,
od ledna docházím na diabetologii v Podolí, přičemž hodnoty na glukometru mám výborné. Cukrovka je výborně kompenzována dietou ( i když ji někdy poruším). Nicméně, bylo mi řečeno, že v Podolí se vyvolává nejpozději na termín porodu, i v takovém případě. Nejsem s tím příliš srozuměna, zvláště, když jsem si prostudovala doporučený postup ČGPS v tomto směru, kdy vyvolání na termín porodu v případě GDM s nízkým rizikem není nutné. Nevím, jak tento postup uhájit v Podolí, napadá mě snad jen ještě změna porodnice. Zajímalo by mě, jak moc je závazný tento doporučený postup pro jednotlivá pracoviště? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, kolik gramů sacharidu za den se má dodržovat u těhotenské cukrovky? Na konzultaci paní doktorka (u Apolináře) říkala že 200g( že je to nově). Upravovali jsme si to i v papírech z 250g na 200g. Ale po přečtení lékařské zprávy jsem se dočetla že mám doporučeno 250g. Tak teď nevím podle čeho se mám řídit. První den držení jsem měla hodnoty: na lačno 4,9 po snídani 5,8 po obědě 5,2 po večeři 6,8.

Dobrý den, 3. ledna mi můj gynekolog provedl test na tehu cukrovku. Pro výsledky jsem si prý volat neměla, stačilo to na další návštěvě - 31/1 - tzn. téměř po měsíci. Výsledky - na lačno 3,7, hodinu po prvním odběru 12,69, dvě hodiny po prvním odběru 10,3. (pozn. test proběhl v pet odpoledne - od 12 jsem nejedla -
dle pokynů) Přijde mi, že oproti ostatním dotazům tady jsou ty hodnoty ještě o dost vyšší, ale pan doktor se neobtěžoval mi to měsíc dát vědět a stravovala jsem se normálně. Jím poměrně zdravě, ale zrovna tenhle mesíc jsem měla hrozné chutě - tzn. každý den jsem měla nějakou oplatku. Je tohle běžný přístup? Interpretace výsledků se bojím, do poradny jdu na začátku příštího týdne. Hlídám si od té středy abych byla do 200 g sacharidů/den. Co mě prosím teď čeká? Jsou takhle vysoké výsledky jasným ukazatelem, že to bez píchání inzulinu nepůjde? Před prvním odběrem a obecně ráno než se najím mi bývá špatně, pokud se hned nenajím - má to nějakou souvislost s cukrovkou nebo případně jejím projevem i bez těhotenství? Děkuji mockrát.

Dobrý den, 31.1.2018 jsem podstoupila ogtt test na těhotenskou cukrovku v Krajské nemocnici Liberec na Oddělení klinické biochemie (byla jsem na konci 27tt) . Nejprve mi byl proveden odběr krve z prstu a glukometrem zjištěna hodnota 5,0 mmol/l. Hned po té mi byl proveden odběr ze žíly a následně jsem vypila sladký roztok. Poté jsem hodinu seděla v čekráně a po 60 minutách mi byl proveden 2. odběr ze žíly a po další hodině jsem podstoupila 3. odběr ze žíly. Před odběrem jsem cca 10 hodin nejedla, pila jen vodu. Během testu jsem seděla v čekárně, nic nejedla ani nepila. Výsledky, které přišly mému gynekologovi byly 1. odběr 4,2, 2. odběr 6,2 a 3. odběr 5,0. Zaráží mě ale, že se hodnoty kapilární krve a žilní od sebe tolik liší, interval odběru byl cca 1 minuta. 3.10.2017 jsem podstoupila odběr krve ze žíly u svého gynekologa a hodnota byla 4,7. Čím by mohl být takový rozdíl způsoben? Za odpověď Vám předem děkuji.

Dobrý den. Prosím o radu. Mám vyšší hodnoty po ránu proto tedy si píchám inzulín večer. Pan doktor mi řekl, že si ho mám píchat před večeří. Večeřím nejpozději v 19:00. Včera jsem se dočetla na Vašich stránkách že se má píchat kolem 22:00 bez ohledu na druhou večeři. Volala jsem tedy dnes opět doktorovi a řekl mi, že nevadí že si ho píchám v těch 19:00. Jinak píchám si už 34 ale stále nejsem na 5.3. tak dnes opět přidám 3 jednotky. Děkuji Moc za pomoc.

Dobry den pani doktorko,
rada bych se zeptala jak postupovat. Jiz pred prvnim tehotenstvim jsem zacala mit potize, kdyz mi rychle vybehl cukr po jidle. Vse jsem pozorovala hlavne po snidanich nebo vetsim jidle. Lacnou glykemii jsem mela treba jen 2,7. Vzdy se mi pak cca po 30-60 min po jidle hodne rozbusilo srdce a trvalo delsi dobu nez to odeznelo. Ze se mi tento stav staval prave pri vyssi hladine cukru v krvi jsem si pak mohla overit pri OOGT nebo pri odberech v porodnici po jidle ( buseni- vyssi cukr, klid-norma). Gynekolog me v prvnim tehotenstvi na dia neodeslal protoze podle nej byly hodnoty zvysene jen mirne ( po hodine 10,5). Nyni pri druhem tehotenstvi ( teprve 11tt) citim, ze se tyto problemy zacinaji zhorsovat. Gynekolog mi rekl, ze se uvidi dle lacne glykemie ve 14tt. Jenze jsem si temer jista, ze tu budu mit nizkou jako vzdy a nevim na kojo se obratit abych neco nezanedbala. Nebo mam proste zase vyckat az do 24tt na OOGT? A ty problemy, ktere mam zkusit nejak obchazet “ dietou”, kterou si naordinuji? Dekuji a omlouvam se za dlouhy dotaz

I recently found what I hoped in this website, thank you for your had work,know it in the least. Nice job. <a href="http://c-carbon.info/">Carbon</a>

http://c-carbon.info

Dobrý den paní doktorko,

před 2 týdny (ve 27.tt - 17.1.) jsem byla kvůli pozitivnímu testu ogtt (4,3 - 10,7 - 10,1) poslána na diabetologii. Dostala jsem instrukce, glukometr atd. Nyní měřím hodnoty a zkouším upravovat jídelníček. Zhruba v prvním týdnu jsem měla několikrát (cca 4krat) zvýšené hodnoty po některých jídlech (vždy hodnota cca 8,6 - 8,9) - jídlo či surovinu jsem se tedy snažila vyřadit/omezit. Nicméně posledních asi 5 dní se mi stává, že mám vysoké hodnoty i u jídel, která byla dříve naprosto v pořádku (např. snídaně - 1ks chléb, máslo/lučina, šunka od kosti - 8,9; oběd - pečené kuře a šťouchané brambory - 8,1; večeře - karbanátek, brambory a zeleninový salát - 9,3) je možné, že se cukrovka takto rychle zhoršila a jídla která ještě před týdnem prošla již stav zhoršují? Myslíte že je nutné toto řešit v poradně hned, nebo stačí pokusit se omezit tento typ jídel a vyčkat do termínu domluvené kontroly (13.2.)? Bojím se, aby se miminko vyvíjelo správně a nebylo moc velké - mají na jeho velikost tyto cca jednou denně zvýšené hodnoty velký vliv? Nyní jsem ve 30.tt. a moc mě ten vliv na velikost miminka stresuje. Případně, pokud si naměřím vysokou hodnotu po jídle, mohu to nějak rychle kompenzovat i jinak než pohybem?
Předem velmi děkuji za Vaše odpovědi a přeji pěkný den.

Dobrý den,
v prvním těhotenství jsem měla těh. cukrovku, kvůli lačné glykemii. Pohybovala se cca 4,6 - 5,3 ( nad 5,1 obcas). Brala jsem Glucophage na noc. Nicméně si myslím, že učinek moc neměl. Glykémie byly víceméně stejné. Cca měsíc před porodem jsem léky vysadila a glykemie zůstaly v pořádku. Den po porodu jsem měla lačnou glyk 4,6. Byla jsem na klasické sacharidové stravě. Po roce a půl, už na ketogenní stravě, na kontrolním OGTT lačná 5,8 a po 2h 5,6. Pořídila jsem si glukometr a měřím lačné glykémie i nyní. Pohybují se 5,4-5,8. Další tehotenství plánuji, ale návštěva dia poradny mě děsně stresovala a tak bych se ráda zeptala, proč se nedělá ogtt těhotným na ketogenní stravě? Jde o vyšší lačné glykemie ( dočetla jsem se o vyšších lačných než obvykle?) ? Přistupuje se k nim stejně jako k ostatním nebo mají nějaké jiné mezní hodnoty? Nebo se mám vrátit k vícesacharidové stravě, kdy byly lačné glykémie ok?
Děkuji, A.

Dobrý den pani doktorko, jsem 25tt právě jsem se vrátila z testu na teh.cukrovku. " mi na brala krev a po té udělala krevn obraz z prstu. Při kterém zjistila, že mám zvýšený obraz 5,3 na lačno s touto hodnotou se prý těh.test nedělá. Řekla mi ať si tím nelámu hlavu, ale já teď nechápu jak to tedy brát. Zda mám těh.cukrovku či ne.
Děkuji za radu Daniela

Dobry den, jen prosim o radu ohledne tehu cukrovky. Byla jsem na testu ogtt, odber na lacno bran z prstu ostatni ze zily. Vysledek lacny lehce zvyseny,ostatni v poradku. Nesouhlasila sem s postupem presto okamzite me odeslaly na dia s tim ze mam tehu cukrovku. Nikdo se semnou nechtel bavit. Mohu si vyzadat novy test ogtt nebo postaci jen odber lacny? Vsude ctu ze na tehu cukr se nesmi brat z prstu,ze je to hruba chyba. Ze vysledky mohou byt hodne zkreslene,a ze se posuzuji jinak maji jine limity z kapilarni krve. Moc dekuji

Máte pravdu, postup správný není - je třeba dopnit glykémii nalačno ze žíly - bude-li v normě, cukrovku nemáte.

Dobrý den paní doktorko, jsem v 15.tt a od počátku těhotenství trpím (stejně jako v předchozích dvou těhotenstvích) Hyperemesis gravidarum s poruchou metabolismu - nevolnostmi a úporným zvracením. Následkem toho mi můj OG zjistil z krevních testů zvýšené hodnoty krevního obrazu jater a lačné glykémie. Poprvé 5,9.. druhý odběr 5,4. Byla jsem odeslána do diabetické poradny, kde jsem obdržela glukometr a domluvila se s lékařkou na pozorování. Nyní se mi začíná dělat konečně lépe. Začínám jíst (předtím jsem do sebe dostala pouze sousto ovoce 1x za 2-3dny a k pití jsem v sobě udržela pouze colu s ledem), dá se říci, že i pravidelně a hodnota lačné glykémie po mých kontrolách max. 5,1. Během dne se pohybuje po veškerém jídle do 5,6 max. Ráda bych se zeptala, zda-li je možné, že špatná hodnota byla způsobena mým zdravotním stavem a nevolnostmi. V poradně mi na toto nedokázali odpovědět.

Předem děkuji za Vaši odpověď a přeji krásné dny
TH

Ano, mohlo to být ovlivněno, test by bylo dobré zopakovat, ať se nemusíte hlídat zbytečně. Pokud bude nyní glykémie ze žíly v normě, tak máte pokoj, ale pak je třeba ještě doplnit OGTT mezi 24-28 týdnem.

Dobrý den paní doktorko,

předně děkuji za přehledné stránky a informace, které se zde dají najít, pomohly mi o něco více než moje dia poradna. U ogtt v 26.tt mi vyšla mírně zvýšená prostřední hodnota 10,3, ihned jsem začala dodržovat dietu dle vašich stránek, v minulém těhotenství se dělaly jen dvě měření a to jsem měla v normě. Dnes jsem byla v poradně, kde jsem dostala glukometr a veškeré vybavení. Bohužel trpím fobií z jehel, diabetické pero jsem vyzkoušela, ale moc mi to nešlo, krve bylo asi málo. Glykemii bych do příští kontroly měla zapisovat třikrát týdne třikrát denně, tato představa mě dost děsí. Samozřejmě to hodlám ještě zkusit, ale už se připravuji na to, že se může stát, že to prostě nezvládnu - to píchání a následné měření. Co byste poradila v tomto případě, je nějaká alternativa bez užívání glukometru? Psychicky na tom nejsem moc dobře, co se týká užívání tohoto přístroje a všeho kolem píchání. Bojím se, že budu čelit nátlaku a nepříjemnému chování v dia poradně, nemám chuť už tam ani jít znovu. Děkuji předem za odpověď.

Doporucuji si prst před vpichem oplachovat opravdu teplou vedou, stačí pul minutky. pak stačí nastavit velmi malou hloubku vpichu, skoro nejde cítit a krev teče pekne

Dobrý den,
nevím, jestli Vám to pomůže, ale rozumím Vám. Odmala trpím fobií z odběrů krve. To, že se mám měřit glukometrem a píchat do prstu zpočátku 4x denně pro mě byl šok. Ze začátku mě vždy do prstu píchl partner, já jsem se nedívala a hned jsem si šla na chvíli lehnout, protože se mi zatočila hlava. Ale po čase jsem se naučila měřit sama (měřím se 1 až 2x týdně 4x za den), nejdřív jsem to jen zkoušela a teď po několika měsících je to pro mě rutina :) Dá se to zvládnout.

Nepotěším vás, protože zatím nic jiného k dispozici nemáme. Někdo to řeší tím, že s měřením (vpichem) pomůže partner, kamarád...atd.

Dobrý den, paní doktorko, zatím jsem neabsolvovala test OGTT, měřím se doma ze své vlastní iniciativy glukometrem. Běžně mám ranní glykémiiokolo 4,7 mmol. Dnes jsem jela do laboratoře nechat si udělat odběr ze žíly, abych zjistila odchylku glukometru. Ráno po probuzení lačná glykémie 4,7 mmol (6:30 hod), 2 hodiny poté v laboratoři glukometr ukázal 5,9 mmol (!). Takže mám cukrovku??? Uvádíte, že glykémii je třeba měřit hned po probuzení, ale než se dopravím někam k lékaři na test, glykémie stoupne do diabetických čísel. Jak to hodnotit? PS: Hodnoty hodinu po jídle mám většinou do 5,8 mmol. Děkuji.

Během rána stoupá hladina některých hormonů, které způsobí mírný vzestup glykémie a nemusí to znamenat cukrovku. Je třeba ale brát v úvahu také chybu měření glukometru.

Dobrý den,
děkuji moc za tyto stránky, které jsou nesrovnatelně hodnotnější, než zavádějící informace z dia poradny ve fakultní nemocnici Olomouc.

Šokovala mě informace, že dle posledních výzkumů se u poloviny těhotných s gestační diabetes do 10 let od porodu projeví buď diabetes 2. typu, nebo prediabetes (které vede k pozdějšímu diabetu v 70% případů). A pokud nebyla informace z internetu mylná (http://www.diasvet.cz/tehotenska-cukrovka-a-vysoky-krevni-tlak-spolecne-...) , tak to znamená 15x vyšší riziko rozvoje diabetu 2. typu než u těhotných, které těh.cukrovku neměly. Což je alarmující a mělo by důrazněji zaznívat, protože mám pocit, že se těhotenská cukrovka podceňuje a vnímá jako dočasný problém, který s porodem vymizí.

Chtěla bych se zeptat, jaké je vaše doporučení na preventivní stravu v případě, že gestační diabetes po porodu odezní. Na internetu jsem se dočetla o 2 do značné míry protichůdných směrech, a to:

1) neměl by se snižovat příjem energie ze sacharidů, ale pracovat na zastoupení tuků - zvyšovat polynenasycené MK a snižovat nasycené a transtuky
https://books.google.cz/books?id=oCXrZkrZZ_UC&lpg=PA133&ots=pH5SSASEkp&d..., strana 132-133

2) měly by se snížit sacharidy celkově a nahradit je tuky (http://www.cukrpodkontrolou.cz/cukrovka). Když koukám na doporučené tuky na této stránce, píše se "máslo, přepuštěné máslo (ghí), smetana, slanina, sádlo, za studena lisované oleje (olivový, avokádový), domácí majonéza (bez cukru), kvalitní kokosový tuk, semínka, ořechy, ořechová másla, avokádo, kokos, olivy." a "Sýry: čerstvé i zrající, ale přednost mají ty tučné."
a) Přijde mi, že kdybych se měla řídit dle těchto doporučení, převládnou v jídle nasycené tuky... Je třeba to hlídat? Jaký by měl být správný poměr tuků?
b) z dia poradny jsem dostala materiál, který doporučuje "netučnou bílkovinu", "rostlinné máslo"... Tj. protiřečí si s výše uvedeným. Co je tedy správně?

Předem moc děkuji za sumarizaci, co je tedy v preventivní dietě správné, a jak (a zda?) se tato preventivní dieta má lišit od diety diabetické. Budu také vděčná za doporučení literatury a seriózních internetových zdrojů.

Máte pravdu, že informace jsou rozporuplné, ale jen zdánlivě - do Říma vede více cest, někdo si může vybrat, jakou chce zvolit, u někoho se časem může ukázat, že jedna z cest je pro něj vhodnější než druhá. Velmi zjednodušeně se dají výživové směry rozdělit na 3 hlavní (každý z nich má však různé podvarianty): klasická vyvážená strava, vysokocharidová převážně rostlinná nízkotučná strava a nízkosacharidová vysokotuková strava. Té první se věnuje např. Klinická dietologie, na kterou odkazujete, ale i řada dalších zrojů - je to nejčastější doporučovaná strava. Těm dalším se věnují zmiňované stránky www.cukrpodkontrolou.cz, více také v odkazech. Přesnější poměr nasycených a nenasycených tuků se řeší u vyvážené stravy (i když i u té je zpochybňováno, zda je to vlastně podstatné....řada rozporuplných studií), kde příjem tuků tvoří 30-35 % energetického příjmu. U nízkosacharidové stravy je ale převaha nasycených tuků jen zdánlivá, i tam to +/- vychází. Řada živočišných zdrojů má navíc "lepší" poměr než některé rostlinné (třeba sádlo vs kokosový tuk).

Dobrý den, po prodělané těhotenské cukrovce mi v porodnici měřili hladinu glykémie ( na lačno 4,29). Nasadili mi dietu (i když teda v rámci možností nemocniční stravy se o dietě moc mluvit nedalo)...na můjdotaz jak postupovat po porodu mi nebyli moc schopní dát jednoznačnou odpověď. Nakonec mi doktorka řekla ať dietu držím dál a po šestinedělí si zavolám na diabetologii, kam jsem v těhotenství docházela na kontroly...Všude ale čtu, že těhotenská cukrovka po porodu mizí. Je tedy opravdu nutné držet stejně přísnou dietu jako v těhotenství? Nebo je to individuální a mám se řídit podle naměřených hodnot glukometrem ( od porodu před 2 týdny jsem neměřila). Předem děkuji za odpověď.

Přísnou dietu už po porodu není třeba držet, ale je rozumné stravovat se správně i dál - jako prevence následné cukrovky 2. typu. Na glukometru se občas změřte, aspoň uvidíte, jak se to vyvíjí. Důležité je pak kontrolní OGTT - cca půl roku po porodu. Více zde: http://www.tehotenskacukrovka.cz/co-dal-po-porodu

Dobrý večer, byla jsem na testu OGTT ve 27+3 tt. Výsledky jsou nasledujici: na lačno 5,4, po hodině 8,4, po dvou hodinách 8,3 (i přesto, že mě neměli na základě zvýšené hodnoty na lačno dále testovat, neudelali tak). Nevím tedy, kdy vůbec prvni krev vyšetřovali. Doktorka me poslala do diabetologicke poradny, kde mi mají zopakovat test na lačno. Jelikož jsou svátky, jsem objednána na 3.1. Hledala jsem diabetologickou poradnu co nejblíže k bydlišti, tam jsem také objednána. Ale předtím jsem se dovolala do jinaci poradny, kde mi sdělili, že mám zvýšenou i tu třetí hodnotu a že je to jasná cukrovka. Na internetu i na Vašich strankach se píše, že po dvou hodinách má být hodnota do 8,5 a ja mam 8,3, takže to si myslim, že mam ještě v normě a špatně mé výsledky vyhodnotili. Je tomu tak? Nicméně jdu do té druhe poradny, kde mi budou brát krev znovu na lačno a uvidim. Jde mi jen o to, že jsou teď svatky a trošku me vyvedli z míry, když mi řekli, ze mam i tu třetí hodnotu zvýšenou. Tak se chci jen ujistit, jestli me mínění je správné. Uvidí se az pri dalsim odběru na lačno, jestli se cukrovka potvrdi nebo naopak. Mám pravdu? Děkuji za odpoved

Máte pravdu.

Stránky

Přidat komentář

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA (boj proti spamu)
Níže uvedené znaky opište prosím bez mezer do okénka:
g
p
Z
n
Enter the code without spaces.