Dotazy a kometáře

Máte-li nějaký dotaz či komentář, vložte ho prosím do pole „Vložit komentář“ ve spodní části stránky, rádi vám odpovíme. Jen prosím berte v úvahu, že se nejedná o online poradnu – v odpovědích mohou být časové prodlevy (zejména v době prázdnin atd.).

Jméno a email jsou nepovinné údaje. Chcete-li chránit své soukromí, nemusíte je vyplňovat. Více informací ohledně ochrany Vašeho soukromí na našem webu naleznete na stránce Zásady ochrany osobních údajů.

3 076 Komentáře(ů)

 1. Dobrý den, jsem potřetí těhotná a 2x jsem měla těhotenskou cukrovku (na dietě). Nyní jsem ve 12tt a dr mě posílá rovnou do poradny (Apolinář). Dlouhodobý cukr v krvi mám v pořádku, (ale to jsem měla i při cukrovce, stravuji se zdravě, sportuji). Je to obvyklý postup, nebo je dobré počkat na glukozový nebo jiný test? Dieta mi tolik nevadí, ale poradnu nemám v místě a dojíždění do poradny a na odběry nalačno (cca 80km) jsou pro mě celkem zatěžující, proto zjišťuji možnosti.

  Odpovědět
 2. Dobrý den,
  Je mi 24 let a byla mi diagnostikována těhotenská cukrovka. Pan doktor v poradně mi řekl, že měření mám přivádět na lačno a po jídle vždy až po 2 hodinách. Je správné měřit hodnotu až po 2 hodinách a né po 1 hodině? Dále mě trochu zarazilo, že mi bylo řečeno, že pokud budu mít hodnotu po 2 hodinách po jídle do 9mmol/l, tak je to v pořádku. Není ta hranice také moc vysoká?
  Podle vašich informaci na webu bych měření měla provádět po hodině a hodnoty bych měla mít nižší než mi řekl pan doktor.
  Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
 3. Dobrý den. V 27tt mi byla diagnostikována těh. cukrovka s výsledky oGTT 4,3; 10,5; 9,3. Cukr si mám měřit 4x denně (na lačno, po obědě, po večeři, před spaním). Dnes je to 3. den, co jsem na dietě a ráda bych se zeptala, zda je v pořádku, když jsem nyní ze stravy vysadila většinu sacharidů a při měření na lačno jsem měla hodnotu 1,2, po večeři 4,4 atd? Je možné se kontroly hladiny cukru v krvi během těhotenství zbavit? Předem děkuji a přeji pěkný den. S pozdravem Martina

  Odpovědět
 4. Dobrý den, je vhodné nechat těhotnou s GDM údajně dobře kompenzovanou na dietě nechat přenášet do 42+0? Jsem ještě po ivf, vše vypadá dobře, ale od té doby, co jsem v péči porodnice, cítím, že kontroly odbývají. Neměli by více kontrolovat placentu, průtoky? Lačná glykémie se mi 20 dní před termínem porodu výrazně zlepšila z hraničních hodnot na 4,3. A miminko má už váhový odhad kolem 3,5 kg. Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
 5. Dobrý deň, dnes som mala test na tehotenskú cukrovku, som v 25 týždni tehotenstva, mam 37 rokov,ie im sa na vysoký krvný tlak, mam vysoké riziko preeklampsie, ale k otázke :ráno som prišla nalačno, vzali mi krv zo žily, vypila som ten roztok glucose pro a že určite nemám čakať v čakárni, že tam je veľa chorých a je v mojom záujme tam nesedieť, mám ísť domov a prísť o hodinu, našťastie to mám 10 minút od domu, ale všade čítam, že by sa malo sedieť, že môžu byť skreslené výsledky, druhýkrát mi už brali krv z prsta a zase som šla domov a zase o 8.30 brali z prsta, plus som ocikala ten papierik, chcem sa len opýtať, či je tento postup správny, keďže som chodila hore dole a či výsledok bude skreslený, som z toho teraz dosť v strese, ale nechcela som sestričke nejako odporovať, keďže ma doslova vyhnala z čakárne, ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovědět
 6. Dobry den, v minulém těhotenství jsem měla těhotenskou cukrovku léčenou dietou. Nyní jsem znovu tehotna. Ma gynekolozka říká, ze se mi vezme krev na lacno v obvyklém case (myslím, ze zminovala nějaký 11.-14. tt). Říkala, ze kdybych těhotenskou cukrovku měla už nyní, ze do te doby nemohu dítě nijak ohrozit. Rada bych se zeptala, zda s tím souhlasíte. Zda si třeba nemám odběr krve zařídit sama s praktickým lékárem a dříve. Nyní 6tt. Dekuji predem

  Odpovědět
 7. Dobrý den, mám GSM a jsem 25.tt, včera mi byl nasazen siofor 500mg na noc , tabletu jsem měla vzít po večeři , ráno jsem měla stejnak 5.4 , takže dle tabulek katastrofa.
  Neměla bych ho spíš brát tedy až po té druhé večeři nebo ji zkusit vynechat ??

  Odpovědět
 8. Dobrý den, od pozitivního krevního testu pro potvrzení těhotenství si pečlivě kontroluji cukr. Koupila jsem si glukometr. V prvním trimestru mě lékařky odeslala na komplexní krevní testy, kde mi zjišťovali i cukr 5,0. Všimla jsem si, že cukr na lačno mám ve stresu 4,5 až 5,0. Sladké nejím, Po pečivu jsem si kontrolovala cukr po hodině a po dvou podle přísnějších hodnot v těhotenství jsem v normě. Sladké nápoje nepiji vůbec, po čokoládě zvracím. Jediné co toleruji je citronáda slazená medem a kaše slazená medem/čekankou a to jsem žádný výkyv cukru v krvi neměla. Piji pouze vodu. Je nějaký důvod proč v mém konkrétním případě absolvovat OGT? Vedu si tabulku cukru od počátku těhotenství a vše v pořádku. Jsem aktuálně ve 20tt a mám pravidelný pohyb v podobě chůze 2×3 denně s pejskama, které vůbec nešidím a každá procházka trvá min půl hodiny (o víkendu déle). Váhový přírůstek v 20tt mám 2kg.

  Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

Share This