Dotazy a kometáře

Máte-li nějaký dotaz či komentář, vložte ho prosím do pole „Vložit komentář“ ve spodní části stránky, rádi vám odpovíme. Jen prosím berte v úvahu, že se nejedná o online poradnu – v odpovědích mohou být časové prodlevy (zejména v době prázdnin atd.).

Jméno a email jsou nepovinné údaje. Chcete-li chránit své soukromí, nemusíte je vyplňovat. Více informací ohledně ochrany Vašeho soukromí na našem webu naleznete na stránce Zásady ochrany osobních údajů.

3 051 Komentáře(ů)

 1. Dobrý den, paní doktorko,

  Od 11 tt. jsem na dietě a dosud byly hodnoty pěkné, nicméně lačná se drží celou dobu v rozmezí 5,0-5,3. Nyní mám nějakou virózu a špatně spím a 2x jsem naměřila 5,4. Je to podle Vás důvod k nasazení medikace nebo by se mělo počkat, až se uzdravím? Paní doktorka má v plánu nejdříve nasadit metformin a ne inzulin. Je to v pořádku? Neohrozí metformin dítě, když prostupuje placentou?

  Odpovědět
 2. Dobrý de, byla mi zjistena tehotenska cukrovka , jsem 26.tt . Dodrzuji dietu, hodnoty se drzi do normy (po jidle hodinu mam vetsinou kolem 6 a rano na lacno 5,1). Spis resim komunikaci s glukometrem. pri prvnim pouzivani jsem si hodnotu na lacno nechala zkontrolovat v laboratori ze zily a tam hodnota 4,5 a na glukometru klidne 5,7….. a tak si rikam, jak se k tomu postavit? Mam brat ze glukometr premeruje zhruba o 1 celou a brat hodnotu na glukometru o 1 mene? Prijde mi to logicke, protoze, kdybych verila glukometru, tak mam hodnoty vzdy vyssi nez ze zily a myslim, ze to je smerodatne! dekuji za rady a pomoc. mam glukolab ….a ten je pry hodne nepresny.

  Odpovědět
 3. Dobrý den paní doktorko. Ve 13 tt mi zjistili těhotenskou cukrovku (6,3 a 6,0). Od té doby jsem na dietě (porce si vážím), posledních 14 dní i na inzulinu. Hodnoty si glukometrem měřím celkem 1 měsíc, průměr na lačno mám stále 5,9. Zaráží mne, že si dle doporučení mé lékařky zvyšuji co 3 dny o jednotku dávku inzulinu -začínala jsem na 2 jednotkách, nyní 6. Ale hodnoty lačné glykémie mám pořád stejné. Např. na hodnotu 5,9 jsem se dostala i pouze s dietou, stejnou hodnotu jsem naměřila i po 6 jednotkách inzulinu. Moje nejnižší naměřená hodnota je 5,3, kterou jsem dosáhla při 3 jednotkách inzulínu a včera při 6 jednotkách. Dnes však již zase 5,8.Zkouším večerní procházku, druhou večeři i bez a zatím bez výsledku. Mohla byste mi prosím poradit, co bych mohla udělat pro to, aby se mi hodnoty zlepšily? Pro úplnost uvádím-věk 40, obezita, 4x IVF a 2xKET, toto první těhotenství právě po té poslední IVF ,v posledních dvou letech jsem kvůli pokusům IVF a KET brala hodně prednison a při posledních dvou IVF metypred. Děkuji za radu.

  Odpovědět
 4. Dobrý den ,
  dnes mi sestřička na gynekologii napsala do průkazky hodnoty glykemie 5,8 .tato hodnota mi byla naměřena v rámci 1.screeningu . (Na lačno)Teď jsem 19+4 a nikdo se mnou zatím neřešil. Jen mám naplánovaný OGTT ve 24 týdnu . Není to pozdě? Nemám zajít někam dříve?
  Ještě se zeptám jestli může mít vliv na tvorbu inzulínu a případnou cukrovku to ,ze mi měsíc před otehotněním byl vyoperován žlučník. Nerada bych něco zanedbala a způsobila problém miminku .
  Předem moc děkuji za odpověď

  Odpovědět
 5. Dobrý den,paní doktorko.
  Ve 12tt mi byla diagnostikována těhotenská cukrovka. Nyní jsem v 17tt, hodnoty po jídle mi vychází vždy 5,3-6,4, ačkoliv ráno na lačno mám hodnoty 5,3-5,7. V noci se často budím a pak třeba hodinu nespím (4x za noc). Druhou večeři si dávám (cca ve 21h), nicméně když se probudím okolo 2h ráno, cítím, že mám hlad. Je prosím možné zařadit noční svačinu? Např. kousek okurky mezi 2-3 ráno, se vstávání v 7h ráno? Může to příznivě ovlivnit ranní lačnou hodnotu?
  Děkuji moc za odpověď a přeji krásný den

  Odpovědět
 6. Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jaké hodnoty glykémie již prokazatelně poškozují plod. Nebo na jakých veličinách záleží? Děkuji Veselá

  Odpovědět
 7. Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jaké hodnoty glykémie by měly být po těhotenství? Jaká hodnota je pro ranní glykémii a jaká 1 a 2 hodiny po hlavním jídle?

  Předem děkuji za Vaši odpověď.

  Odpovědět
 8. Dobrý den, čekám třetí dítě, u předchozích dvou těhotenství mi byla zjištěna těhotenská cukrovka. Nyní jsem byla na testu v 21 týdnu těhotenství a vyšel negativní. Zajímá mě, jestli nebyl test proveden moc brzy a nemůže se cukrovka ještě objevit? Neměla bych jej absolvovat ještě jednou? Děkuji moc za odpověď.

  Odpovědět
 9. Dobrý den, v těhotenství mi byla zjištěna cukrovka, dlouhodobý cukr jsem měla nízký a ani v rodině se toto onemocnění nevyskytuje. Jsem hubená a sportuji. Nyní mám ročního chlapečka a stále mám problém s cukrem po jídle. Jakmile jim sacharidy, tak mi to třeba po dvou rohlícich s maslem a zeleninou vyskoci na 10. Zvláštní je, že někdy mám dny, kdy to je úplně v pohodě a někdy nemohu snad nic. Dlouhodobý cukr je v pořádku a lačná je maximálně kolem 4. Četla jsem tady, že to občas zvyšuje kojení a abych absolvovala test, až nebudu tolik kojit. Problém je, že chlapeček jídlo zatím opravdu jen ochutnává a jinak je plně kojený. Kojení jsme si vybojovali a tak jsem za něj ráda, plánovala jsem si kojit do samo odstavu… teď si ale říkám, kdyby to u mě zvyšovalo kojení, jestli bych třeba neměla dítě nějak odstavit? Abych na to nedoplatil zdravotně? Vůbec si neumím představit jak, ale hodně mě to stresuje. Stravuji se samozřejmě naprosto zdravě a průběžně se měřím. Mám dojem že to taky hodně zhoršuje když jsem extrémně nevyspala, což je bohužel často. No omlouvám se za dlouhý sloh. Dekuji moc

  Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

Share This