Dotazy a kometáře

Máte-li nějaký dotaz či komentář, vložte ho prosím do pole „Vložit komentář“ ve spodní části stránky, rádi vám odpovíme. Jen prosím berte v úvahu, že se nejedná o online poradnu – v odpovědích mohou být časové prodlevy (zejména v době prázdnin atd.).

Jméno a email jsou nepovinné údaje. Chcete-li chránit své soukromí, nemusíte je vyplňovat. Více informací ohledně ochrany Vašeho soukromí na našem webu naleznete na stránce Zásady ochrany osobních údajů.

3 071 Komentáře(ů)

 1. Dobry den, v minulém těhotenství jsem měla těhotenskou cukrovku léčenou dietou. Nyní jsem znovu tehotna. Ma gynekolozka říká, ze se mi vezme krev na lacno v obvyklém case (myslím, ze zminovala nějaký 11.-14. tt). Říkala, ze kdybych těhotenskou cukrovku měla už nyní, ze do te doby nemohu dítě nijak ohrozit. Rada bych se zeptala, zda s tím souhlasíte. Zda si třeba nemám odběr krve zařídit sama s praktickým lékárem a dříve. Nyní 6tt. Dekuji predem

  Odpovědět
 2. Dobrý den, mám GSM a jsem 25.tt, včera mi byl nasazen siofor 500mg na noc , tabletu jsem měla vzít po večeři , ráno jsem měla stejnak 5.4 , takže dle tabulek katastrofa.
  Neměla bych ho spíš brát tedy až po té druhé večeři nebo ji zkusit vynechat ??

  Odpovědět
 3. Dobrý den, od pozitivního krevního testu pro potvrzení těhotenství si pečlivě kontroluji cukr. Koupila jsem si glukometr. V prvním trimestru mě lékařky odeslala na komplexní krevní testy, kde mi zjišťovali i cukr 5,0. Všimla jsem si, že cukr na lačno mám ve stresu 4,5 až 5,0. Sladké nejím, Po pečivu jsem si kontrolovala cukr po hodině a po dvou podle přísnějších hodnot v těhotenství jsem v normě. Sladké nápoje nepiji vůbec, po čokoládě zvracím. Jediné co toleruji je citronáda slazená medem a kaše slazená medem/čekankou a to jsem žádný výkyv cukru v krvi neměla. Piji pouze vodu. Je nějaký důvod proč v mém konkrétním případě absolvovat OGT? Vedu si tabulku cukru od počátku těhotenství a vše v pořádku. Jsem aktuálně ve 20tt a mám pravidelný pohyb v podobě chůze 2×3 denně s pejskama, které vůbec nešidím a každá procházka trvá min půl hodiny (o víkendu déle). Váhový přírůstek v 20tt mám 2kg.

  Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

Share This