Dotazy a kometáře

Máte-li nějaký dotaz či komentář, vložte ho prosím do pole „Vložit komentář“ ve spodní části stránky, rádi vám odpovíme. Jen prosím berte v úvahu, že se nejedná o online poradnu – v odpovědích mohou být časové prodlevy (zejména v době prázdnin atd.).

Jméno a email jsou nepovinné údaje. Chcete-li chránit své soukromí, nemusíte je vyplňovat. Více informací ohledně ochrany Vašeho soukromí na našem webu naleznete na stránce Zásady ochrany osobních údajů.

2 796 Komentáře(ů)

 1. Dobrý den, dnes jsem podstoupila test na oGTT hodnota vyšla 5,38 tudíž už se v testu dal nepokracovalo, co to tedy pro mě teď znamená? Je jen mírně zvýšená nebo mám potvrzenou cukrovku? Předem děkuji za odpověď.

  Odpovědět
 2. Dobrý den, zajímalo by mne, proč se nedoporučuje přenášet při těhotenské cukrovce. Je to kvůli váze miminka?
  Děkuji

  Odpovědět
  • To doporučení je pouze v případě neuspokojivé kompenzace a také u cukrovky na větších dávkách léků či inzulinu. Je to z důvodu rychlejšího stárnutí placenty a tedy většího rizika závažných komplikací.

   Odpovědět
 3. Dobrý den, po těhotenské cukrovce v roce 2019 mi byl před dvěmi měsíci diagnostikován PREDIABETES s tím, že mám držet dietu. Jsem znovu těhotná (6 tt) a i když se snažím, cukr mi po jídle vyskakuje dost vysoko např. dneska po kuřeti s rýží po změření po dvou hodinách byl cukr 8,9. Po těžším jídle bývá cukr i přes 12. Četla jsem, ze na začátku těhotenství muže vysoký cukr ohrozit vývoj dítěte. Chci se zeptat jak mám situaci řešit a jak vysoký cukr opravdu muže plod ohrozit ? Děkuji za odpověď.

  Odpovědět
  • Představuje vyšší riziko vrozených vývojových vad a také některých budoucích těhotenských komplikací (např. preeklampsie). Situaci řešte dodržování diety (viz např. tyto stránky), dostatkem pohybu a samozřejmě s vaší diabetologií. V některých případech je na místě farmakologická léčba.

   Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

Share This