Dotazy a kometáře

Máte-li nějaký dotaz či komentář, vložte ho prosím do pole „Vložit komentář“ ve spodní části stránky, rádi vám odpovíme. Jen prosím berte v úvahu, že se nejedná o online poradnu – v odpovědích mohou být časové prodlevy (zejména v době prázdnin atd.).

Jméno a email jsou nepovinné údaje. Chcete-li chránit své soukromí, nemusíte je vyplňovat. Více informací ohledně ochrany Vašeho soukromí na našem webu naleznete na stránce Zásady ochrany osobních údajů.

2 828 Komentáře(ů)

  1. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč se u domácího kontrolování glukometrem měří hladina po hodině jako ta hlavní a pak někdy ještě po dvou. Dočetla jsem se, že při nemoci je hladina nejvyšší 90-120min po jídle. Hledala jsem to proto, že jsem si všimla, že hladinu cukru mám 90min po jídle vyšší než 60min. Je tedy mé měření hodinu po jídle dostačující? To je totiž v pořádku. 90min po je již ale přes limit (8,1). Měřím tedy od začátku jídla – možná bych měla měřit od konce či prostředka (vezmu-li v potaz, že snídani jím třeba 15min). Děkuji moc za vysvětlení.

    Odpovědět
  2. Vážená paní doktorko,
    mám GD na dietě, hodnoty v normě, s ničím se jinak neléčím, denní příjem sacharidů mám cca 150-180g, ale v moči mi neustále vychází ketony(občas i na 3 kříže). Moje diabetoložka mě vždy straš, že musím ketony snížit, že tím mohu poškodit jak miminko, tak případně i sebe, že dlouhodobě zvýšené ketony v moči mohou poškodit ledviny, játra, nebo můžu mít problémy s kojením. Jak to tedy je? Ketony na jeden kříž jsou prý v pořádku, vyšší hodnoty se ale podle ní mají řešit, u vás jsem ale četla, že (při mé dobré kompenzaci) řešení není nutné. Můžu být tedy v klidu? Moc děkuji!

    Odpovědět

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pin It on Pinterest

Share This