Dotazy a kometáře

Máte-li nějaký dotaz či komentář, vložte ho prosím do pole „Vložit komentář“ ve spodní části stránky, rádi vám odpovíme. Jen prosím berte v úvahu, že se nejedná o online poradnu – v odpovědích mohou být časové prodlevy (zejména v době prázdnin atd.).

Jméno a email jsou nepovinné údaje. Chcete-li chránit své soukromí, nemusíte je vyplňovat. Více informací ohledně ochrany Vašeho soukromí na našem webu naleznete na stránce Zásady ochrany osobních údajů.

2 559 komentářů

 1. Dobrý den, chci se zeptat, byla jsem na testu těh.cukrovky naměřili mi hodnoty opakovaně 5,2 mám tedy těh.cukrovku je možné že mám normální cukrovku(na kterou se nepřišlo doposud) a teď se tedy tato bere jako těhotenská? Nebo hodnota 5,2 u mě naměřena nemá nic společného s běžnou cukrovkou(kdy jsou vyšší hodnoty u ní?

  Odpovědět
 2. Dobry den, ve stredu jsem neprosla testem na lacno a dnes opet. Chci se zeptat, jestli se hodnoty nejak zmenily od roku 2015, kdy mi cukrovka zjistena nebyla, ale porodila jsem 4kilove dite(ja mam bezne 51kg a 174cm). Je take mozne, ze bych mela vysoke hodnoty na lacno jen kvuli dlouhemu lacneni anebo nedostatku jidla den pred a jinak bych testem prosla? Dekuji za info. Na dalsi kontrolu mam jit ke svemu doktorovi az za 5tydnu,nebo musim resit hned?

  Odpovědět
 3. Dobrý den,
  jsem ve 28tt, v minulém týdnu jsem absolvovala 2 testy na těhotenskou cukrovku. Pokaždé jsem měla hodnoty na lačno zvýšené (5,5 a druhý 5,4), zátěžový test s pitím glukózy jsem tedy neabsolvovala. V tomto týdnu jsem byla znovu na odběrech tentokrát na HBA1c. Výsledek mám prý v normě – hodnota 28. Chtěla bych se proto zeptat, zda mohu být skutečně v klidu, že se nejedná o těhotenskou cukrovku. Předem moc děkuji za odpověď.

  Odpovědět

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.